duyuruElektroArge.com'a Hoşgeldiniz. Üye Olmak İçin Tıklayın. duyuru

houseForum ana sayfa   iletişimİletişim   bilgiSSS  
kırmızı yeşil mavi
ekleKayıt  anahtarGiriş
evForum ana sayfa goE-Kütüphane goE-Ders goAndroid
 

  • Reklam

Ders 12 - Uygulamanın Gerçek Cihazda Çalıştırılması

Android Programlama Dersleri - Okan Bilke

Ders 12 - Uygulamanın Gerçek Cihazda Çalıştırılması

Mesajgönderen okanbilke » 01 May 2014 20:01

Geliştirme ortamının kurulumu sırasında Windows için USB sürücülerinin de kurulmasını seçmiştik. Bu aşamayı yapabilmek için bu sürücülerin kurulu olması gerekiyor. Eğer Windows için USB sürücülerinin kurulumunu yapmadıysanız Ders 5 - Eclipse ADT Kurulumu dersine bakıp şimdi de yapabilirsiniz.
Cihazımızı bağlamadan Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri menüsüne gelip USB hata ayıklama seçeneğini aktif hale getirmeliyiz. Aksi halde uygulamayı gerçek cihaz üzerinde deneyemeyiz. Şimdi Android çalışan cihazımızı USB kablosu ile bilgisayara bağlayalım. Sürücüler yüklendikten sonra. Uygulamayı Run>Run menüsüne tıklayarak tekrar çalıştıralım. Eğer bilgisayarda hem Android sanal cihazı çalışıyor hem de bilgisayara gerçek cihazı anlatılan şekilde bağladıysak karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. (Eğer sadece gerçek cihaz bilgisayara bağlıysa bu sefer uygulama direkt gerçek cihaza yüklenecek ve çalıştırılacaktır).
Resim

Açılan pencerede uygulamanın hangi cihazda çalıştırılacağını seçelim. Resimde olduğu gibi sanal cihazımızdan farklı bir cihaz da görüyor olmalıyız. Bu cihazı seçerek OK düğmesine tıkladığımızda MerhabaAndroid uygulaması cihaza yüklenecek ve orada çalıştırılacaktır.
okanbilke@gmail.com
Kullanıcı avatarı
okanbilke
Site Kurucusu
Site Kurucusu
 
Mesajlar: 721
Beğendiklerim: 0 mesaj
Beğenilenlerim: 0 mesaj
Kayıt: 15 Mar 2013 13:09
Konum: Ankara

Reklam

Dön Android

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


  • Reklam