duyuruElektroArge.com'a Hoşgeldiniz. Üye Olmak İçin Tıklayın. duyuru

houseForum ana sayfa   iletişimİletişim   bilgiSSS  
kırmızı yeşil mavi
ekleKayıt  anahtarGiriş
evForum ana sayfa goTamamlanmış Elektronik Projeleri goMicrochip PIC ile Yapılmış Projeler goKayan Yazı Projeleri

• Reklam

Bluetooth Kontrollü Grafik, Font ve RSS Destekli Kayan Yazı

Kayan Yazı Projeleri Paylaşım Alanı.

Projeyi Nasıl Buldunuz?

Çok Beğendim
136
92%
Beğendim
11
7%
İdare Eder
0
Oy yok
Beğenmedim
1
1%

Toplam oy : 148

Re: Bluetooth Kontrollü Grafik, Font ve RSS Destekli Kayan Y

Mesajgönderen muratu » 23 Ara 2013 18:59

Onur merhabalar işlerin çok biliyorum daha önce bu animasyon nasıl yapılır konusunu derslere ekliyecektin bi onu sorayım dedim birde bu kayan yazıyı P10 panellere adepte edip programını ekliycem demiştin bu konuda bir gelişme varmı? kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
muratu
Elektrik Tamircisi
Elektrik Tamircisi

Beğendiklerim: 0 mesaj
Beğenilenlerim: 0 mesaj

Reklam

Mesajgönderen yawwuz » 14 Oca 2014 01:25

Çalışmanız gerçekten çok güzel.Bende yapmayı düşünüyorum.Bi sorum olacak devre bu haliyle çalışıyor değil mi? Bazı arkadaşlar sorunlarla karşılaşmış.
Kullanıcı avatarı
yawwuz
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen muratu » 15 Oca 2014 20:11

Onur merhabalar kayan yazının sürücü kartını 74138'e göre yaptım portb den tarıyor tamam ama sekiz adet taramayı yapamıyor 7 adet tarıyor 8. satır ledlerin hepsi yanıyor onun sebebide zannımca tarama rutininde delayms tar_hiz'ın altındaki output_b(o) dan kaynaklanıyor çünkü burdaki (0) 74138 de 000'a karşılık geliyor o yüzden 8. satır'ın hepsi yanıyor output_b(o) satırını iptal edersem de tüm satırlar taramaya geçiyor ama ekrandaki bütün ledlerde yazı gelmeye başlayınca parlamalar oluyor bu 74138'in E1(+) ucunu portB7'ye bağlayıp kontrol edeyim dedim yine tüm ledlerde parlamalar oluyor sekizinci satırı kullanamayacağız herhalde bu gidişle tarama kısmına diyorum 7 tane taramayı yaptıktan sonra pic'in bir bacağını aktif ve pasif edip 8.satırı tarayamazmıyız bu konuda yardım edebilirmisin tarama rutininde nasıl bir değişiklik yapabiliriz acaba önceki kayan yazıda 74138'le 7 satır tarayıp 8.satırı pic'in bir bacağı ile yani mesela A.1=1 A.1=0 yaparak kontrol sağlayabiliyordum şimdiden teşekkür ediyorum kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
muratu
Elektrik Tamircisi
Elektrik Tamircisi

Mesajgönderen muratu » 14 Şub 2014 18:31

Arkadaşlar merhabalar bu kayan yazıyı başka yapan var mı? ben şöyle bir sorunla daha karşılaştım yukarıdan gel ve aşağıdan gel animasyonların font 1 seçilirse ekrandaki yazı neredeyse hiç okunmayacak kadar sönük yanıyor ve arkasından gelen diğer animasyonlarıda aynı şekle sokuyor font2 seçince olmuyor birde tarih ay adı animasyonunda eylülden sonrasını gösteremiyor (bilgisayar ay'ı tektek değiştirdim) Onur senden de ses seda yok bi yardımcı olursan sevinirim.Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
muratu
Elektrik Tamircisi
Elektrik Tamircisi

Mesajgönderen bekr42 » 19 Mar 2014 08:47

Devreyi yaptım çalıştırdım hc 06 mıdül kullandım bilgisayar hc 06 iismiyle görüyor fakat bağlantı sağlanamıyor. katot dısplay kullandım program içinde bir şifre var mı ben kodda göremedim com9 a atıyor fakat programda bağlantı kurulamıyor emeğiniz için teşekkürler sabırsızlıkla bekliyorum
Kullanıcı avatarı
bekr42
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen muratu » 19 Mar 2014 18:49

Bağlantı kuramıyorsan eeprom'dan olabilir çünkü benim başımada geldi atmel marka olursa bağlantı kuruyor.
Kullanıcı avatarı
muratu
Elektrik Tamircisi
Elektrik Tamircisi

Mesajgönderen okanbilke » 20 Mar 2014 17:51

bekr42 yazdı:Devreyi yaptım çalıştırdım hc 06 mıdül kullandım bilgisayar hc 06 iismiyle görüyor fakat bağlantı sağlanamıyor. katot dısplay kullandım program içinde bir şifre var mı ben kodda göremedim com9 a atıyor fakat programda bağlantı kurulamıyor emeğiniz için teşekkürler sabırsızlıkla bekliyorum

bluetooth modülün bağlantı şifresi standart olarak 1234 dür.
okanbilke@gmail.com
Kullanıcı avatarı
okanbilke
Site Kurucusu
Site Kurucusu

Mesajgönderen mhls-ı gök » 19 Nis 2014 01:10

merhabalar onur abi... ben devreyi her ekliyle gerçekleştirdim com üzerinden bağlanınca cihazdan hiç bir cevap almıyorum . programın altındaki bilgi bölümünde (sıcaklı vs.) hiç bir bilgi alamıyorum. yorumlarda atmel marka eeprom önerilmiş kullandığım zaten atmel. ancak 128 lik.. senin kullandığın ise 512 lik ... ondan bir fark olabilir mi... yardımcı olur musun lütfen? cevabını bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
mhls-ı gök
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen muratu » 21 Nis 2014 19:28

128 olması sorun değil üzerinde ATMEL24cxxx yazanlarda da sorun oluyor ben üzerinde Atmlu 934 kodu yazanı kullanıyorum sorun yok ama kaç kb'lik onu tam bilmiyorum bu orjinal kodu internette arattığımda da birşey bulamıyorum gerçi şöyle bir yöntemde deniyebilirsin bende microchip'in 24lc512'si vardı yanlış hatırlamıyorsam onuda görmüştü tabiki kodda yani c dosyasında en aşağıda bekleme 50ms onu 5000 yap dene böyle olması lazım.
Kullanıcı avatarı
muratu
Elektrik Tamircisi
Elektrik Tamircisi

Mesajgönderen mhls-ı gök » 23 Nis 2014 12:03

teşekkür ederim muratu yardımın için... şu an devre elimde değil ama elime geçince dediğini uygularım... tekrardan teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
mhls-ı gök
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Dön Kayan Yazı Projeleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

• Reklam